Konverze?! Nebojte se, to není nadávka….

Konverze je proces úplného převedení listinného dokumentu do elektronické podoby v PDF formátu, či naopak převod elektronického dokumentu do jeho fyzické podoby. Dokument, který tímto procesem vznikne, se nazývá „autorizovaná konverze“ a má stejnou právní platnost jako originál.

Zároveň je základním požadavkem elektronického překladu, který Vám nejen ušetří cestu k nám do Překladexu, ale také na samotný úřad, kam budete překlad následně dodávat.

Jak na to?

Autorizovaná konverze je výborným řešením pro ty z nás, kteří potřebují své dokumenty doložit na úřad/instituci a nemají prostor to zajistit osobně nebo tuto variantu daný úřad přímo vyžaduje.

Tuto konverzi si lze nechat vyhotovit na všech kontaktních místech veřejné správy – Czech POINT, která obvykle najdete na pobočkách pošty.

Stejně jako notářská kopie, či kopie z Czech POINTu obsahuje doložku o provedení konverze, která v případě, že budete nechávat dokument překládat do cizího jazyka, musí být také přeložena.

Úschovna není jen pro zavazadla

Znáte úschovnu zavazadel, ale o úschovně dokumentů jste ještě neslyšeli? Nevadí, s radostí Vám představujeme podpůrný systém, do kterého se po konvertování do elektronického světa uloží Vaše dokumenty na 30 dnů.

Po tuto dobu je dokument přístupný z jakéhokoliv elektronického zařízení a lze si jej za pomoci takzvaného „konverzního lístku“ vyzvednout na stránkách Czech POINTu, a to i více než jednou.

Úschovnu lze využít i v případě, že si necháváte konvertovat elektronický dokument do listinné podoby. V tomto případě je možné uložit dokument do úschovny prostřednictvím k tomu určených portálů a následné konverze do listinné podoby na pobočce Czech pointu. Stejně jako u konverze z listinné do elektronické podoby, bude Vámi nahraný soubor, dostupný po dobu 30 dnů.

Překlad pro introverty i cestovatele

Jak jsme zmínili, hlavní výhodou je, že takový překlad nám můžete bez komplikací zadat na dálku a následně ho i předat na úřad bez osobní návštěvy.

Pokud si něčím nejste jisti, doporučujeme si předem u příslušné instituce ověřit, jakým způsobem je možné dokumenty doložit. A samozřejmě pro překlad poptejte Překladex – s námi se vždy domluvíte!

Kontakt

Provozní doba po–pá 8:30–17:30

Překladex s.r.o.
Revoluční 724/7 – 4. patro
110 00  Praha 1

IČ: 09167072
DIČ: CZ09167072

Rychlá poptávka


    Údaje označené * jsou povinné.
    Vyplněním údajů a odesláním formuláře souhlasíte s jejich zpracováním a uchováním společností Překladex s.r.o.